Wordpress

Wordpress nedir

Wordprees hakkında bilinmesi gereken bir çok önemli konu vardır wordpress kullanmaya başlamadan önce mutlaka artılarını ve eksilerini karşılaştırmanız da fayda var. Sizler için hazırlamış olduğum bu kısa makalede wordpress'e başlamadan önce neler bilmeniz gerektiğini temel çalışma prensibinden bahsetmiş olacağız.

Wordpress, en çok tercih edilen kullanımı kolay eklenti, tema bulmanızda sıkıntı yaşamayacağınız ve hatalara hemen çözüm bulabildiğiniz bir scripti açık kaynak kodlu olması geliştiricilere tasarımda oynama imkanı sunmaktadır aynı zamanda SEO açısından oldukça etkili bir alt yapıya sahip olması cazip kılıyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde wordpress tam anlamıyla vazgeçilmez bir rahatlık sunuyor. Wordpress tercih edilmesindeki en büyük etken diğer servislere nazaran daha çok göz önünde olması buda her türlü aradığınız her şeyi ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte olması. Site içi seo iyileştirmesi yaparak benzersiz konular paylaşarak wordpress sitenizde hiç alışık olmadığınız ziyaretçileri görmek mümkün. Ancak şunu ifade etmek gerekirse site alt yapısı wordpress diye hiçbir çalışma yapmazsak bu ziyaretçi çekme anlamına gelmez.

Bir çok webmaster tarafından kullanılan ve tercihlerin arasında cazip olarak görünen bu yazılım işinde iyi olanları menmun ederken bilinçsiz kullanıcılar tarafından kullanılan bu yazılımı nasıl kullanıldığını bilmeden kendilerinde değilde sorunu wordpres’te ararlar. Genel olarak baktığımızda her önününe gelen webmasterlik işine girdiğinde ne yazık ki internet ortamı site çöplüğüne dönmektedir.

Wordpress üzerinden hayal edemeyeceğiniz kadar özelleştirme yapabilirsiniz dilerseniz video izleme sitesi yada satış için e- ticaret sitesi ne açmak istiyorsanız wordpress size ihtiyacınızdan fazlasını karşılayacak. Wordpress kurmaya karar verdikten sonra ilk olarak yapmanız gereken daha doğrusu ihtiyacınız olan eklentileri yüklemeniz gerekiyor. İçlerinde en çok önem vereceğiniz eklentilerin başında SEO eklentisi olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Diğer önemli eklenti ise bilindiği üzere wordpressin en çok sorunlarından biri olan çok trafik harcaması buda sunucuyu yormaya sebebiyet vermektedir.

Hemen telaşlanmayalım diye wordpress eklenti geliştiricileri çeşitli eklentiler sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmış oluyoruz. Bu eklentilerin arasında size önereceğimiz eklenti wp-super-cache eklentisi işinizi fazlasıyla halledecektir. Bir çok hosting firması panelde wordpress sitemini anında kurabilmeniz için kolaylık sunmaktadır. Buda wordpress’in ne kadar köklü bir hazır scripti olduğunu gösteriyor. Wordopress kullanmadan önce işe yeni başlayanlar google’ın alt servisi olan blogger hizmetinden faydalanabilirler ücretsiz olması bakımından bir çok yeni kullanıcı blogger ve wordpress tercih etmektedir. Bu makalemizde sizlere wordpress’in temel alt yapısından bahsettik wordpress hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizdeki wordpress hakkında diğer konuları inceleyebilir yada bu makalenin altından bizlere ulaşabilirsiniz.

Şu makalemizi okudunuz mu? WordPress ve SEO ilişkisi

Daha Fazla Göster

Kamil çiçekliyurt

Tam olarak 20 yıldır bu sektörde faaliyet göstermekteyim. 10 yıldır ise SEO konusunda uzmanlık derecem var. Sizler SEO konusunda arayıştaysanız benim yazılarımı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı