SEO

Seo analiz için tam sonuç alma

SEO analizi yaparken hatalar ile karşılaşıyorsanız bir kaç küçük adımla bu tür sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

SEO analiz yapılırken bazı sorunlar karşımıza çıkabiliyor bu hataların eksiksiz bir şekilde olması ne kadar zor olsa da en iyi duruma getirmek mümkün bizde SEO analiz sonuçlarından tam verim alabilmeniz için düzeltmeniz gereken hatalardan nasıl kurtulacaksınız onu anlatacağız isterseniz fazla uzatmadan başlayalım.

Site başlığı

Bu kısımın fazla uzun olmamasına dikkat edin ön görülen başlık 70 karakter olarak belirleniyor ancak siz yinede bu alanı 20 kelimeyi geçirmeyecek şekilde hazırlayın.

Site açıklaması

Sitenizi en iyi şekilde açıklayacak başlık kısa ve anlaşılır olsun burada ön görülen başlık 160 karakterdir bu karakteri geçerseniz SEO açısından bir önem arz etmez.

Site anahtar kelimeleri

Sitenizi tam anlamıyla anlatacak anahtar kelime girin bu kısıma ön görülen anahtar kelime 260 olarak ön görülüyor benim tavsiyem 200’ü geçmeyin.
Bu alana özen göstermenizi tavsiye ederim bu alan aslında çok önemlidir çoğu webmaster bu alanın önemini bilmez bu alan bırakın SEO açısından önemini her başvuruda doğru girilmediğinde bize engel olur. Mesela Dmoz, adsense, google news gibi yerlere dahil olmak istediğinizde genelde ilk baktıkları yer anahtar kelime kısmıdır.

Robots txt

Her sitede mutlaka olması gerekir bunun için onlarca makale yazdım.

Sitemap.xml

Sitemap yine olmazsa olmazların arasındadır ilk siteyi kurduğunuzda buda eklenmesi gereklidir.

Heading Etiketleri

Bu adım şu şekilde oluyor. H etiketleri büyükten küçüğe doğru sıralandıralması gerekiyor yani h1, h2 şeklinde içeriğe sahip olmanız lazım. aşağıdaki gibi konunuzu açmanız lazım unutmamanız gereken sıralamalı yapmalısınız h1 etiketinden h3 etiketine atlanmaz yada direk olarak h3 etiketinden başlanmaz.
h1 konu başlığı
h2 yazı başlığı
h3 ara başlıklar
h4 alt başlıklarKelime analizi
Bu analiz şu şekilde ölçülür sitenize girmiş olduğunuz anahtar kelimeler, sitenize eklediğiniz konu ve etiketler aynı uyuşmayı sağlaması lazım kısaca anlatmak gerekirse tarih sitesi olan bir sitenizde sürekli tatil kelimesi ön plana çıkıyorsa bu seo açısından sıkıntı yaşatabilir.

Canonical

Farklı açılmış 2 konu ve bu konuların birbirine benzerliğini ön plana çıkarmak demektir yani 2 tane konunuz var ancak aynı içeriğe sahip arama motorlarının bunu hangisini ön plana çıkaracağı için yapılan çalışmadır.

Yukarıda belirlemiş olduğumuz alanlar en önemli olanlarıdır bu adımların doğru olması gerekir yani seo analizlerinde doğru bir şekilde çalışması gereklidir.

Site analiz araçlarımızı kullandınız mı? SEO Analiz

Daha Fazla Göster

Kamil çiçekliyurt

Tam olarak 20 yıldır bu sektörde faaliyet göstermekteyim. 10 yıldır ise SEO konusunda uzmanlık derecem var. Sizler SEO konusunda arayıştaysanız benim yazılarımı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı