SEO

Kurumsal SEO Nedir

Kurumsal SEO, Diğer sitelere nazaran işleyişi oldukça farklı işler. Bunlar 4 ana maddeden oluşur.

Kurumsal SEO Nedir sorusuna yanı arıyorsanız tam yerindesiniz. Kurumsal şirketlerin bir çoğu web sitelerinin tasarımına ve içeriğine oldukça özen gösterir. Ancak atladıkları bir nokta bulunuyor ki en az tasarımı ve içeriği kadar önemli olan kısım SEO. İşte Kurumsal SEO tam da burada devreye giriyor. Kurumsal SEO; bilinen jenerik isimlerin aksine şirketin adı ile örneğin; direkt “A şirketi” şeklinde veya bulunduğu sektörün kelime gruplarına veya bulunduğu bölgenin kelime gruplarına göre farklılık gösterebilir. Kurumsal SEO yaparken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlar; domain adı ve hosting, tasarım, sosyal medya, içerik. Bu faktörleri ana başlıklara ayırıp, ufak bir inceleme yapalım.

Kurumsal SEO Nedir Nasıl işler

1 – Domain Adı ve Hosting

Öncelikle şirket adının kesinlikle alan adında yani domain adında geçmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra uzantısı .com.tr veya .com şeklinde olmalıdır. Domain uzantısının prestij ve akılda kalıcı olması için bunlara dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte anahtar kelimenizin domain adında geçmesi uzun vadede yarar sağlayacaktır.
Kurumsal siteye giren ziyaretçiler aradıklarını hemen bulmak ister. Genele bakıldığında bütün ziyaretçiler için geçerlidir. Ancak söz konusu bir Kurumsal şirket olduğunda bu oldukça basit ve sade bir şekilde yapılmalıdır. Bu yüzden sayfalar arasında geçiş ne kadar hızlı olursa o kadar iyi olacaktır. Ayrıca siteye her zaman ulaşılabiliyor olması da önemlidir. Eğer mümkünse bir hosting’te sadece sizin sitenizin olması hem güvenlik açısından hem de hız açısından çok büyük katkı sağlayacaktır.

2 – Tasarım

Kurumsal SEO yaparken tasarımın hatasız ve göze hitap edebilecek şekilde olması gerekir. HTML ve CSS ile harmanlanmış bir site oldukça hızlı ve görsellik açısından zengin olacaktır. Ancak tasarım için masraf etmek istemiyorsanız kesinlikle WordPress kullanabilirsiniz. Hem hızlı index alacak, hem sıralamada daha hızlı yükseleceksiniz.

3 – Sosyal Medya

Sosyal Medya’nın etkili kullanımı günümüzde firmaların olmazsa olmazıdır. Özellikle Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal ağlarda aktif ve etkili olabilmek oldukça önemlidir. Ayrıca Vimeo ve YouTube’da aktif olarak kullanılması gereken diğer sosyal ağlardır. Linkedin ise kesinlikle bir kurumsal şirketin yer alması gereken platformdur.

4 – İçerik

Hazırlanan içeriklerin resmi bir dille, basit ve anlatılmak isteneni doğrudan anlatması gerekir. Yani siteyi ziyaret edenlerin aradıkları sorunun cevabını bir cümlede alabiliyor olması, boş kelime oyunları ile muhattap olmaması gerekir.
Kurumsal SEO günümüzde kurumsal şirketlerin direkt olarak müşteri kitlesine hitap edebilmesi için oldukça önem arz etmektedir.

Şu konumuz ilginizi çekebilir Footer link zararlı mı

Daha Fazla Göster

Kamil çiçekliyurt

Tam olarak 20 yıldır bu sektörde faaliyet göstermekteyim. 10 yıldır ise SEO konusunda uzmanlık derecem var. Sizler SEO konusunda arayıştaysanız benim yazılarımı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı